Pre rýchly výber kliknite na kategóriu

Kostoly Kultúra Obchod Obľúbené miesta Pub Školy Služby Šport Stravovanie Ubytovanie Voľný čas Zdravie, krása

Po výbere kliknite v článku na ikonu:   Pozrieť virtálnu prehliadku v Google mapách pre prechod do virtuálnej prehliadky   pre prechod na Facebook stránku  pre prechod na web stránky firmy    navigácia do prevádzky

People Dark Cafe Bar - OC Galéria

Návštevy: 2839

 

 

Káva mala dlho prívlastok nápoja, ktorý škodí srdcu. Jej nepriaznivý účinok na srdcovo-cievny systém sa však doteraz nepreukázal. Prevládajú skôr pozitíva, odborníci na výživu tvrdia, že dve šálky kávy veľmi priaznivo pôsobia na fungovanie pečene a sú i prevenciou cukrovky a artritídy.

Káva organizmus odvodňuje, preto netreba zabúdať na pitný režim. Určite nie je dobré piť ju nalačno, žalúdok ju vtedy horšie strávi, pozor si treba dávať i na predávkovanie, môže spôsobiť búšenie srdca alebo nervozitu.

V káve je veľa antioxidantov, viac ako v zelenom čaji. Sú výborným protivníkom voľných radikálov, ktoré poškodzujú bunky tela. Antioxidanty sa na ne vedia naviazať a neutralizujú ich skôr, ako začnú organizmu škodiť v podobe oslabenia nervového a imunitného systému, predčasného stárnutia alebo degeneratívnymi a zápalovými ochoreniami. Antioxidanty zabránia ukladaniu cholosterolu do ciev a existuje i štúdia o tom, že bránia vzniku niektorých nádorových ochorení.