Pre rýchly výber kliknite na kategóriu

Kostoly Kultúra Obchod Obľúbené miesta Pub Školy Služby Šport Stravovanie Ubytovanie Voľný čas Zdravie, krása

Po výbere kliknite v článku na ikonu:   Pozrieť virtálnu prehliadku v Google mapách pre prechod do virtuálnej prehliadky   pre prechod na Facebook stránku  pre prechod na web stránky firmy    navigácia do prevádzky

Jasovská jaskyňa

Návštevy: 3329

Kliknutím na ikonu môžete prejsť na virtuálnu prehliadku v Google mapách, facebook stránku firmy, alebo webstránky:

Pozrieť virtálnu prehliadku v Google mapách

Spoznajte tajuplné podzemie Jasovskej skaly

Jasovská jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie jaskyne Národného parku Slovenský kras. Známa je výskytom bohatej kalcitovej sintrovej výplne, pozoruhodnými skalnými tvarmi a vývojom podzemných priestorov, širokým druhovým zastúpením netopierov, viacerými archeologickými nálezmi i zaujímavou históriou. V rámci jaskýň Slovenského a Aggtelekského krasu je zaradená do svetového prírodného dedičstva.

Cenník


Trasa Dospelí Deti 6-15r.,
invalidi *1
Študenti,
dôchodcovia *2
Foto-Video
bez použitia statívu *3
Mimoriadny
vstup *4
Jasovská jaskyňa 5,00 € 2,50 € 4,00 € 7,00 € 30,00 €

Vysvetlivky:

Platby kartou nie sú možné.

*1 - Deti od 6 do 15 rokov; Invalidi nad 15 rokov s platným preukazom, v medzinárodný deň detí platia zľavnené vstupné 0,10 €
*2 - Študenti riadneho denného štúdia – v prípade vysokých škôl po preukázaní sa platným dokladom o štúdiu s vyznačením doby platnosti pre aktuálny rok; Osoby nad 60 rokov
*3 - Foto-Video - Fotografovanie a krátky videozáznam bez použitia statívu sa môže uskutočniť len počas prehliadky jaskyne, po zaplatení základného vstupného a stanoveného poplatku. Nesmie sa tým narušiť plynulosť a bezpečnosť prevádzky jaskyne.
*4 - Mimoriadny vstup sa môže uskutočniť na požiadanie návštevníkov po dohode so správcom jaskyne, len medzi hodinami pravidelných vstupov, po zaplatení základného vstupného a stanoveného poplatku. Nesmie sa tým narušiť plynulosť prevádzky jaskyne.

REZERVÁCIE VSTUPOV SA NEVYKONÁVAJÚ.

Pri bežnej návštevnosti sú vstupy organizované podľa časov vo vstupnom poriadku, pri zvýšenej návštevnosti sa vstupy organizujú priebežne v intervaloch podľa charakteru a aktuálnej možnosti danej prevádzky jaskyne, t. j. aj v čase medzi pravidelnými vstupmi v zmysle platného vstupného poriadku.

Základné informácie a kontakt


Správca: Ing. Jozef Menda
Adresa: 044 23 Jasov
Telefón: +421/ (0)55/ 466 41 65
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Okres: Košice – okolie
Kraj: Košický
Katastrálne územie: Jasov
Geomorfologická jednotka: Slovenský kras
Kategória: Sprístupnené SSJ, Národné prírodné pamiatky, Jaskyne svetového dedičstva
Dĺžka: 2 811 m
Hĺbka: 55 m

Poloha